Klimatyzacja


Klimatyzatory dla firm

Jednym z podstawowych elementów wpływających na wydajność pracy osób zatrudnionych w pomieszczeniach biurowych są odpowiednie warunki klimatyczne. Warunki zewnętrzne są bardzo ważne dla każdego człowieka. Odpowiednia wysokość temperatury czy poziom wilgotności powietrza w znaczący sposób wpływają na to co i ile jest w stanie zrobić człowiek w trakcie dnia pracy. Zbyt gorące, zbyt zimne, zbyt wilgotne lub zbyt suche powietrze w biurze, w negatywny sposób wpływa na samopoczucie oraz zdolności intelektualne. Według przeprowadzonych badań, zdolności do pracy zaczynają spadać już wtedy, gdy temperatura otoczenia wzrasta do 22°C, a gdy dochodzi do 26°C – następuje ich gwałtowne załamanie.

Jak widać utrzymanie pod kontrolą temperatury w biurze jest bardzo ważne. Nie mniej ważne jest także utrzymanie właściwej wilgotności powietrza, ponieważ to ona decyduje na jakim poziomie znajduje się temperatura odczuwalna. Kontrolę zagwarantuje nam zainstalowanie w pomieszczeniach biurowych dostosowanego do ich wielkości oraz liczby przebywających w nich pracowników sytemu klimatyzacji.

Najczęściej w pomieszczeniach biurowych instaluje się klimatyzatory kasetonowe. Stanowią one idealne rozwiązanie dla biur w których zamontowane są sufity podwieszane. Ich największą zaletą jest fakt, że montuje się je na suficie, dzięki czemu nie zajmują przestrzeni na ścianach czy podłodze. Wylot powietrza może być skierowany w każdym z czterech kierunków, co pozwala na dokładniejsze czuwanie nad temperaturą oraz poziomem wilgotności w pomieszczeniach.

Jeżeli biuro nie posiada sufitu podwieszanego, można zastosować klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe. Zaletą takich systemów jest uniwersalność montażu. W zależności od ilości wolnego miejsca można je zainstalować przy podłodze lub pod stropem. Ich zaleta jest bardzo duża moc oraz daleki zasięg strumienia powietrza. Innymi systemami klimatyzacji, które można zainstalować w biurach są systemy multisplit, VRV oraz systemy wody lodowej.

Klimatyzatory dla domu

Jak ważna dla każdego człowieka jest odpowiednia atmosfera w jego własnym domu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dom z definicji powinien być naszą ostoją spokoju, miejscem, w którym możemy bez przeszkód odpoczywać i regenerować siły przed nowymi wyzwaniami. Pozwoli nam na to zadbanie o właściwą temperaturę oraz wilgotność powietrza w poszczególnych domowych pomieszczeniach.

Dzięki instalacji, właściwie dobranego do indywidualnych warunków naszego domu czy mieszkania, systemu klimatyzacji, staniemy się panami sytuacji i poczujemy się bezpiecznie i komfortowo nawet wtedy, gdy na dworze będą panowały nieznośne upały.

Zainstalować klimatyzację w zasadzie można w każdym momencie, najdogodniej jednak będzie o to zadbać w trakcie remontu lub wykańczania naszego domu czy mieszkania. Pozwoli nam to bowiem właściwie zaplanować sposób zamaskowania śladów jej montażu.

Możliwości wyboru domowego systemu klimatyzacji mamy bardzo wiele. Wszystko zależy od warunków jakimi dysponujemy. W mieszkaniach najczęściej stosowane są klimatyzatory naścienne, ponieważ nie wymagają zbyt dużo wolnego miejsca. Wystarczy kawałek prostej ściany oraz miejsce na instalacje agregatora. Inną możliwością jest założenie systemu przypodłogowo-podstropowego. Jeżeli posiadamy duży dom, warto jest się zastanowić nad zastosowaniem klimatyzatorów kasetonowych jedno- lub czerostronnych. Nieużytkowane poddasze daje nam z kolei możliwość instalacji w nim klimatyzacji kanałowej, która będzie rozprowadzała powietrze do poszczególnych pomieszczeń.

W dokonaniu właściwego wyboru pomogą Państwu nasi konsultanci.

Klimatyzatory dla serwerowni

Firma Klimador oferuje Państwu również różnego rodzaju profesjonalne klimatyzatory precyzyjne. Tego typu urządzenia doskonale się sprawdzają w pomieszczeniach, w których niezbędne jest zachowanie z góry określonej wysokości temperatury oraz poziomu wilgotności powietrza przez cały rok. Należą do nich przede wszystkim serwerownie, w których zainstalowane są urządzenia wymagające do prawidłowego działania odpowiednich warunków klimatycznych.

Jeżeli temperatura w serwerowni gwałtownie rośnie, znajdujące się w niej urządzenia komputerowe spowalniają swoją pracę. Może do tego dojść jeżeli temperatura osiąga 30°C. Gdy dotrze do 38°C, serwerom grozi utrata danych lub trwałe uszkodzenie.

Klimatyzatory w serwerowniach muszą dostarczać odpowiednią ilość chłodnego powietrza do każdego znajdującego się w pomieszczeniu urządzenia. Ponadto muszą dbać o to, aby w pomieszczeniu roboczym stale utrzymywał się właściwy poziom temperatury oraz wilgotności powietrza. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek anomalii, powinien bezzwłocznie uruchomić się alarm informujący użytkowników o zagrożeniu. Klimatyzatory w serwerowni muszą także odprowadzać gorące powietrze z obudowy urządzeń oraz zapobiegać jego recyrkulacji.

Dobrze zaprojektowany system klimatyzacji dla serwerowni spełnia wszelkie wymagania stawiane mu przez jego użytkowników oraz administratorów. Musi odznaczać się niezawodnością działania, łatwością serwisowania oraz niską ceną eksploatacji.

W naszej szerokiej ofercie produktowej posiadamy następujące urządzenia:

  • klimatyzatory ścienne,
  • klimatyzatory kasetonowe,
  • klimatyzatory kanałowe,
  • klimatyzatory multisplit,
  • klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe.
Klimatyzacja
5 (100%) 4 votes