Montaż Klimatyzacji Warszawa i okolice

Profesjonalny montaż klimatyzacji w Warszawie

Montaż klimatyzacji Warszawa

Klimatyzacja montaż Warszawa – świeże powietrze każdego dnia

Od ponad 10 lat zajmujemy się tym, co umiemy robić najlepiej, czyli zapewniamy klientom profesjonalne usługi montażu klimatyzacji uznanych światowych marek. Nasze zdobyte doświadczenie, systematycznie aktualizowana wiedza w tym zakresie oraz wysoka jakość usług powodują, że instalacja tych urządzeń nie ma przed nami żadnych tajemnic. Instalację klimatyzatorów na terenie miasta Warszawa oraz okolic odbywa się zawsze o oparciu o najnowsze rozwiązania i najwyższe standardy usług.

Nasi specjaliści systematycznie uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez dystrybutorów klimatyzatorów po zakończeniu których otrzymujemy odpowiednie certyfikaty. Wybrane certyfikaty zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Dzięki uzupełnianej na bieżąco wiedzy, jesteśmy w stanie zaoferować klientowi wysoką jakość obsługi oraz systemy i sprawdzone rozwiązania, które pojawiły niedawno się w tej branży. A to wszystko możemy wykonać w konkurencyjnej cenie. W swoim dorobku posiadamy wiele zawartych umów i udanych realizacji w domach, firmach lub miejscach użyteczności publicznej.

Jeżeli planują Państwo instalację takiego systemu jak klimatyzacja Warszawa jest rynkiem bardzo konkurencyjnym, bowiem na terenie Stolicy działa wiele zakładów specjalizujących się w tej branży. My jednak zapraszamy do skorzystania z naszych usług, bowiem  kierujemy się uczciwością, rzetelnością i starannością podczas wykonywanych zleceń. Dlatego bez obaw podejmujemy się wymagających doświadczenia zleceń, które wykonujemy bardzo sprawnie. Priorytetem zawsze jest zadowolenie klienta, które spowodowane jest sprawnie działającą klimatyzacją. Właściwy dobór urządzeń i rozwiązań w oparciu o sprawdzone produkty oraz poprawnie zainstalowana klimatyzacja, a następnie jej właściwy serwis powodują, że będzie ona służyć dla Państwa przez wiele lat. Zapewni też pożądany komfort.

Z doświadczenia wiemy, że klienci wiele uwagi przywiązują do estetyki prac montażowych. Jest to o tyle ważne, bowiem często jednostkę wewnętrzną montuje się w salonach, pokojach czy sypialniach i stanowi ona również element ozdobny domowego wyposażenia. Pracownicy naszej firmy wiele uwagi poświęcają jakości prac instalatorskich. Działamy sprawnie, w pełni profesjonalnie, dlatego na naszym doświadczeniu mogą Państwo polegać.

Jak wygląda u nas montaż klimatyzacji?

Zlecenie instalacji każdego klimatyzatora analizujemy indywidualnie i opisując je w skrócie, przeważnie składa się z następujących etapów, które wykonujemy w kilka dni:

 1. Kontakt telefoniczny lub bezpośredni z naszą firmą którego celem jest umówienie niezobowiązującej wizyty u klienta.
 2. Bezpłatna wizyta na miejscu inwestycji na terenie Warszawy lub okolic w celu realizacji usługi doradczej, podczas której:
  • zaproponujemy rozwiązania i produkty o odpowiedniej mocy najlepiej spełniające oczekiwania, czyli najlepiej dostosowany do obiektu rodzaj klimatyzacji (klimatyzacja: split, multi split, kasetonowa, kanałowa, przypodłogowo-podsufitowa),
  • wyznaczymy trasę przebiegu instalacji freonowej, która łączy jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną, a w sytuacji montażu systemu kanałowego – dodatkowo trasę przebiegu kanałów nawiewnych.
 3. Po wyborze rodzaju, dobierzemy odpowiednią moc urządzenia, dostosowaną do obiektu w którym klimatyzacja będzie pracować. Takie doradztwo oraz bezpośredni szybki kontakt na każdym etapie realizacji usługi budzi wśród klientów spokój i zaufanie.
 4. W oparciu o pozyskane dane przygotujemy ofertę, warunki umowy i ustalimy termin realizacji. Po akceptacji przez zmawiającego zlecenia na miejsce montażu dostarczymy urządzenie wraz z niezbędnymi akcesoriami.
 5.  Instalacja całego systemu obejmuje:
  • wykonanie niezbędnych przewiertów oraz bruzd w ścianach lub ułożenie listwy maskującej,
  • instalację jednostki wewnętrznej, tzw. parownika,
  • instalację jednostki zewnętrznej, tzw. skraplacza,
  • ułożenie instalacji freonowej oraz elektrycznej łączącej jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną w bruzdach ściennych lub w listwie maskującej,
  • połączenie jednostek ze sobą i doprowadzenie zasilania,
  • wykonanie grawitacyjnego odprowadzenia skroplin,
  • wprowadzenie czynnika chłodniczego i kontrolę szczelności instalacji chłodniczej,
  • uruchomienie urządzenia i sprawdzenie poprawności funkcjonowania,
  • uzupełnienie ubytków oraz przeprowadzenie czynności wykończeniowych na ścianach niwelujących wszelkie niedoskonałości.
 6. Przeszkolenie w zakresie obsługi klimatyzacji za pomocą pilota lub sterownika zainstalowanego na stałe na ścianie.
 7. Poinformowanie klienta o warunkach gwarancji oraz serwisu klimatyzacji oraz kiedy powinny być wykonywane przeglądy.

Rekuperacja z klimatyzacją

Zajmujemy się montażem sprawdzonych na rynku klimatyzatorów wiodących producentów, m.in: Mitsubishi Electric, Samsung, Gree, Fujitsu, Daikin. Instalujemy także inne marki systemów klimatyzacyjnych jak Rotenso czy MDV. Naszą ofertę poszerzyliśmy także o nowy segment usług, którym jest rekuperacja. Ma ona na za zadanie odzyskiwanie ciepła z powietrza. Już od dłuższego czasu rekuperacja w budynkach domowych czy biurowych łączona jest z klimatyzacją. Takie rozwiązanie pozwala przez całą dobę zapewniać czyste i świeże powietrze, które jest systematycznie oczyszczane ze szkodliwych substancji.

Kiedy najlepiej zlecić montaż klimatyzatora?

Usługę montażu klimatyzacji w dowolnym obiekcie można bez problemu zlecić w każdym momencie. Najlepiej jednak jak prace montażowe zostaną wykonane:

 • w domu, biurowcu lub w innych obiektach na etapie realizacji prac budowlanych lub remontowych
 • w mieszkaniu w stanie deweloperskim lub przed wykonaniem remontu mieszkania

Możliwość ułożenia instalacji freonowej i elektrycznej podczas czynności adaptacyjnych pozwala na zachowanie większej estetyki, bowiem wszystkie niezbędne instalacje znajdują się w ścianach. Przed tynkowaniem czy szpachlowaniem dobrze jest wykonać zdjęcia aby przypadkowo np. podczas wiercenia nie uszkodzić ukrytych w ścianie przewodów.

Instalacja klimatyzacji podczas remontu ma jeszcze jedną zaletę. Nie ma potrzeby montowania listw maskujących na ścianach, które pomimo że są standardowo używane, to jednak mogą wpływać na estetykę pomieszczeń. Sytuacja taka jest często spotykana gdy instalacja urządzeń klimatyzacyjnych odbywa się w użytkowanych domach czy mieszkaniach. Ale również w tym wypadku doświadczenie montażystów może spowodować, że instalacje mogą zostać tak poprowadzone aby do minimum zredukować widoczność listw maskujących.

Instalacja, serwis klimatyzacji Warszawa, chcesz klimatyzacje w dobrej cenie w warszawie postaw na mitsubishi electric, klimatyzator, szukaj, menu

Instalacja klimatyzacji Warszawie i okolicach, wszystkie rodzaje, profesjonalnie i z gwarancją

W jakich obiektach instalujemy klimatyzację?

Firma Klimador prowadzi sprzedaż i zajmuje się profesjonalną instalacją systemów klimatyzacji niemal we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych oraz placówkach użyteczności publicznej. Oferujemy także klimatyzatory przenośne. Dominującą rolę w naszej działalności obejmują następujące usługi:

 1. Montaż klimatyzacji w domu

  Tradycyjna wentylacja coraz częściej zastępowana jest lub uzupełniana montażem klimatyzacji. W ostatnich latach klimatyzacja do domu stale zyskuje na popularności. Wiele osób planujących budowę nowego domu, już na etapie projektowania decyduje się na montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym. Takie rozwiązanie posiada następujące zalety:

  • umożliwia prostą instalację dowolnego typu urządzeń we wcześniej zaprojektowanych i specjalnie do tego przeznaczanych miejscach
  • powoduje obniżenie wydatków składających się na montaż klimatyzacji domowej
  • nieznacznie wpływa wzrost kosztów całej inwestycji jaką jest budowa i wyposażenie domu.
   Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym innym artykule, kliknij i zobacz: Klimatyzacja do domu. Jaką wybrać?
 2. Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu

  Stan deweloperski mieszkania powoduje, że instalacja całego systemu będzie trochę tańsza, niż gdy taką samą inwestycję przeprowadza się w użytkowanym mieszkaniu. Widok klimatyzatora na elewacji budynku coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Najszczęśniejszej spotykanym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatora typu split. Ten temat dokładnie opisaliśmy w artykule klimatyzacja do mieszkania.

 3. Montaż klimatyzacji w bloku

  Z technicznego punktu widzenia, instalacja klimatyzacji w mieszkaniu w bloku nie stanowi żadnego problemu. Zwykle w tym przypadku dla klientów indywidualnych wykonuje się instalację klimatyzatora na balkonie lub elewacji (jednostka zewnętrzna). Z kolei jednostkę wewnętrzną instaluje się w bliskiej odległości, tak aby listwa maskująca w której znajduje się instalacja freonowa i elektryczna była jak najmniej widoczna. Więcej informacji na ten temat znajduje w naszym artykule http://www.klimador.com.pl/klimatyzacja-w-bloku-warszawa-i-okolice/

 4. Montaż klimatyzacji w biurze

  Klimatyzacja w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych od lat jest standardowym wyposażeniem, które montowane jest wraz z budową biura. Jednak w wielu budynkach zarówno starszych, jak i tych wybudowanych niedawno nadal brakuje takiej instalacji skutecznej wentylacji pomieszczenia oraz chłodzenia powietrza. Dawniej w biurach sytuację starały się ratować  klimatyzatory przenośne. Obecnie montaż klimatyzacji biurowej już od dłuższego czasu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Bardzo dobrze sprawują się tu urządzenia nie tylko marki Mitsubishi Electric ale również Samsung, Gree czy Fujitsu. Profesjonalnie zamontowane urządzenia nie tylko podnoszą standard biura, ale wpływają zdecydowanie podnoszą komfort pracy, który niejednokrotnie przekłada się na wzrost jej wydajności. A

 5. Montaż klimatyzacji w serwerowni

Z uwagi na specyfikę działania i znaczną ilość wydzielanego ciepła przez serwery, agregaty i sprzęt towarzyszący, montaż klimatyzatora w serwerowni o właściwej mocy jest niezbędnym warunkiem wpływającym na prawidłowe działanie znajdujących się tam często bardzo drogich urządzeń. Kluczowym zadaniem jest w takim pomieszczeniu zainstalowanie niezawodnego systemu przygotowanego do ciągłej pracy naprzemiennej (tzw. system redundantny).

Z kolei instalacja skraplacza (jedn. zewn.) klimatyzatora wykonujemy w zależności od rodzaju obiektu w miejscu najbardziej do tego odpowiednim. W większości zleceń obejmuje on:

 1. Montaż klimatyzacji na balkonie

  W tej sytuacji monterzy instalują urządzenie na podłodze balkonu lub na ścianie. Jest to najłatwiejszy sposób montażu skraplacza (jedn. zewn.).

 2. Instalacja klimatyzacji na elewacji budynku

  Wykonywany jest przeważnie wtedy, kiedy nie ma możliwości zainstalowania jednostki zewnętrznej na balkonie.

 3. Montaż klimatyzacji na dachu

  Jeżeli jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego, który posiada nadający się do montażu jednostki zewnętrznej dach, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Natomiast w sytuacji zabudowy wielorodzinnej wymagane jest uzyskanie odpowiedniej zgody. Taką zgodę wydaje zazwyczaj spółdzielnia mieszkaniowa lub zarządca obiektu.

klimatyzacja Warszawa. Klimatyzatory z montażem. mitsubishi, samsung, gree, fujitsu do biura. Klimatyzator, Sprawnie instalujemy klimatyzację, czym, wykonana

Instalacja klimatyzatora o odpowiedniej mocy przez uprawnionych instalatorów to gwarancja jakości dostarczanego powietrza oraz niezawodności urządzenia przez długie lata.

Samodzielny montaż klimatyzacji – czy warto?

Zadanie takie może wydawać się kuszące szczególnie, gdy chodzi o montaż klimatyzatora split. To najprostsze urządzenie, składa się bowiem tylko z urządzenia zewnętrznego i wewnętrznego oraz łączących je przewodów. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to podejmując się tego zadania dobrze jest mieć na uwadze, że samodzielny montaż klimatyzatora w domu czy mieszkaniu skutkuje utratą gwarancji w jeżeli dojdzie do jego awarii. W tym przypadku naprawa okazać się też może dość droga. Wymaga również posiadania odpowiednich narzędzi, których zakup tylko do wykonania pojedynczego montażu może wydawać się nieopłacalny. Więcej informacji na ten temat możesz przeczytać w naszym osobnym artykule http://www.klimador.com.pl/samodzielny-montaz-klimatyzacji/

Profesjonalny montaż przez Autoryzowanego Instalatora Klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji przez przeszkolonych monterów zapewni odpowiednią jakość wykonanej usługi oraz daje pewność, że cały system:

 1. zamontowany będzie w sposób prawidłowy a dobór urządzeń i zastosowanych rozwiązań będzie właściwy

 2. gwarantuje poprawną i niezawodną pracę urządzenia przez długie lata

 3. objęty jest gwarancją, co w w razie wystąpienia awarii spowoduje bezpłatną naprawę urządzenia i wymianę uszkodzonych podzespołów

 4. może zostać zakupiony w niższej cenie po rabatach od dystrybutora oferującego klimatyzatory.

Należy pamiętać, że po zamontowaniu klimatyzatora ważne są regularne przeglądy czyli serwis. Jednak zdarzają się przypadki, że sam serwis jest niewystarczający i niezbędna jest naprawa polegająca na wymianie podzespołów. Natychmiastowy przegląd jest konieczny, gdy wyczuwamy nieświeży zapach wydostającego się powietrza. Dlatego taka klimatyzacja nie zapewnia odpowiedniego komfortu zarówno dla naszego biura czy domu, a nawet może być groźna dla naszego zdrowia. Dlatego konieczny jest przegląd, który wyeliminuje wszelkie nieprawidłowości. O tym naprawdę należy pamiętać. Więcej na ten temat dowiesz się w naszym artykule. Kliknij i czytaj: serwis klimatyzacji warszawa.

Montaż klimatyzacji cena

Jeżeli chodzi o montaż klimatyzacji cena odgrywa bardzo istotną rolę. Zawsze spotykamy się z pytaniem „ile kosztuje montaż klimatyzacji bo zainteresowani jesteśmy klimą w dobrej cenie? Na to standardowe pytanie staraliśmy się już po części odpowiedzieć w tym artykule. Podejmując jednak ten temat dalej trzeba dodać, że cena montażu zależy także od innych czynników np.

 1. rodzaj instalowanej klimatyzacji

 2. ilość pomieszczeń przeznaczonych do klimatyzowania

 3. wielkość obiektu w którym zostanie zamontowana

Czynników tych można wymienić znacznie więcej. Oprócz tych kwestii na wysokość ceny bardzo wiele zależy od doświadczenia i profesjonalizmu firmy oferującej instalację klimatyzatorów. Dobrze jest mieć również na uwadze jak daleko znajduje się siedziba takiej firmy, bowiem dojazdy ekipy montującej, to też wydatek. Dlatego oferty różnych firm mogą od siebie różnić się dość znacznie.

Obszarem na którym działa firma Klimador jest głównie stolica i okolice Warszawy. W przypadku montażu w Warszawie cena naszych usług jest bardzo konkurencyjna, co przekłada się na ilość zadowolonych klientów i zawartych umów. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu korzystną ofertę obejmującą tani montaż klimatyzacji w Warszawie lub okolicach dostosowaną do Państwa potrzeb. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu klientów indywidualnych, firmy i instytucje.

Zachęcamy także do pobrania katalogów w postaci plików pdf zawierających klimatyzatory różnych marek, podzielonych na kategorie. Kliknij i zobacz jakie oferujemy klimatyzatory.

Masz pytania? Zadzwoń, czekamy na Twój telefon lub napisz e-maila na adres e-mail: biuro@klimador.com.pl. Zapraszamy Państwa do kontaktu.

Klimador – montaż klimatyzacji w Warszawie. Szybki kontakt, tel. 509 598 408.

Montaż Klimatyzacji
4.3 (85%) 12 votes