Klimatyzacja multisplit

klimatyzacja multisplit Warszawa

Klimatyzacja multisplit

Klimatyzator multisplit – zestaw

Klimatyzacja multisplit stanowi rozbudowaną formę klimatyzacji split. Składa się ona z jednostki zewnętrznej (tzw. agregat), która obejmuje sprężarkę oraz skraplacz, a także kilka jednostek wewnętrznych złożonych z parowników i układu przewodów łączących. W tym przypadku jednostki wewnętrzne podłącza się do wspólnego agregata, zainstalowanego na zewnątrz budynku.

Ten rozdaj klimatyzacji, spośród innych wyróżnia się następującymi rozwiązaniami:

  1. Instalacją jednego agregata na elewacji budynku do którego podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych.
  2. Dużym wyborem możliwych do zainstalowania jednostek wewnętrznych, np. urządzenia ścienne, kasetonowe, kanałowe lub podstropowe, co jest bardzo wygodne jeżeli interesuje nas klimatyzacja do domu multisplit lub do biura.
  3. Możliwością zastosowania w budynkach, w których istnieje instalacja wentylacji i ogrzewania. Wówczas taka klimatyzacja stanowi ciekawą formę uzupełnienia całego systemu i nie wymaga zmian w konstrukcji budynku.

Klimatyzacja multisplit – 2,3 lub 4 pomieszczenia ?

Klimatyzacja multi split powstała z myślą o niedużych obiektach, w których istnieje potrzeba chłodzenia kilku pomieszczeń. Jest idealnym rozwiązaniem w budynkach w których występuje ograniczona powierzchnia do zainstalowania jednostki zewnętrznej na elewacji. Klimatyzacja multisplit do mieszkania lub biura posiada jeszcze tą zaletę, że każdy użytkownik może dowolnie regulować temperaturę w swoim pomieszczeniu.

Ten rodzaj klimatyzacji stosuje się w obiektach w których do jednego agregata zewnętrznego można podłączyć od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że multisplit nie sprawdzi się w dużych budynkach z wieloma pomieszczeniami przeznaczonymi do chłodzenia. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie kompleksowych systemów klimatyzacji.

Klimatyzacja multisplit – montaż i serwis

Wśród wielu użytkowników klimatyzacja multisplit posiada bardzo dobre opinie, często publikowane na forum internetowym. Montaż zarówno tej jak i wszelkich innych rodzajów klimatyzacji powinna wykonać firma z odpowiednim doświadczeniem, która zatrudnia monterów legitymacjach się odpowiednimi certyfikatami. Wówczas mamy pewność, że klimatyzator multisplit będzie zainstalowany zgodnie z wymogami producenta. Temat montażu klimatyzatorów szczegółowo opisaliśmy w naszym innym artykule: montaż klimatyzacji Warszawa.

Klimatyzacja obejmująca system multisplit w celu zapewnienia właściwej pracy wymaga systematycznego serwisu. Firma Klimador oferuje kompleksowe usługi związane z przeglądem i naprawami klimatyzatorów produkowanych przez wiodących producentów tych urządzeń. Serwisem objęta jest klimatyzacja multisplit Lg, Mitsubishi, Samsung, Gree, Dakin oraz innych firm. Więcej informacji na temat serwisu klimatyzatorów znajduje się w artykule: serwis klimatyzacji Warszawa.

Klimador – klimatyzacja multisplit Warszawa, montaż, serwis, tel. 509 598 408

Klimatyzacja Multisplit
4.3 (86.67%) 15 votes