Montaż Klimatyzacji

Profesjonalny montaż klimatyzacji w Warszawie

Montaż klimatyzacji Warszawa. Profesjonalny montaż klimatyzatora, to gwarancja prawidłowej pracy urządzenia przez wiele lat.

Klimatyzacja montaż Warszawa

Od ponad 10 lat zajmujemy się tym, co umiemy robić najlepiej, czyli zapewniamy naszym klientom profesjonalny montaż klimatyzacji uznanych światowych marek. Zdobyte doświadczenie, systematycznie aktualizowana wiedza w tym zakresie powodują, że instalacja tych urządzeń nie ma przed nami rządnych tajemnic. Montaż klimatyzatorów na terenie miasta Warszawa i okolic odbywa się zawsze o oparciu o najwyższe standardy usług.

Systematycznie uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez producentów klimatyzatorów. Dzięki temu możemy zaoferować klientowi najnowsze rozwiązania pojawiające się w tej branży.

W pracy kierujemy się uczciwością i rzetelnością wykonywanych prac. Naszym priorytetem zawsze jest zadowolenie klienta, które spowodowane jest sprawnie działającą klimatyzacją. Poprawnie zainstalowana i właściwie serwisowana klimatyzacja powoduje, że będzie ona służyć przez wiele lat.

Z doświadczenia wiemy, że klienci wiele uwagi przywiązują do estetyki prac montażowych. Jest to o tyle ważne, że często jednostka wewnętrzna klimatyzatora montowa jest w salonach, pokojach czy sypialniach i stanowi również element ozdobny domowego wyposażenia. Dlatego pracownicy naszej firmy wiele uwagi poświęcają jakości prac instalatorskich.

Jak wygląda u nas montaż klimatyzacji?

Zlecenie montażu każdego klimatyzatora analizujemy indywidualnie i opisując je w skrócie, przeważnie składa się z następujących etapów:

 1. Kontakt telefoniczny lub bezpośredni z naszą firmą w celu umówienia niezobowiązującej wizyty u klienta.
 2. Bezpłatna wizyta u klienta w celu realizacji usługi doradczej, podczas której:
  • zaproponujemy najlepiej spełniający oczekiwania klienta i dostosowany do obiektu rodzaj klimatyzacji (klimatyzacja: split, multisplit, kasetonowa, kanałowa, przypodłogowo-podsufitowa),
  • wyznaczymy trasę przebiegu instalacji freonowej łączącej jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną klimatyzatora, a w przypadku systemu kanałowego dodatkowo trasę przebiegu kanałów nawiewnych.
 3. Po wyborze rodzaju klimatyzacji, dobierzemy odpowiednią moc klimatyzatora, dostosowaną do obiektu w którym zostanie zamontowany.
 4. Po akceptacji przez zmawiającego warunków zlecenia na miejsce instalacji dostarczymy urządzenie wraz z niezbędnymi akcesoriami.
 5.  Montaż całej instalacji, który obejmuje:
  • wykonanie niezbędnych przewiertów oraz bruzd w ścianach lub ułożenie listwy maskującej,
  • instalację jednostki wewnętrznej, tzw. parownika,
  • instalację jednostki zewnętrznej, tzw. skraplacza,
  • ułożenie instalacji freonowej oraz elektrycznej łączącej jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną w bruzdach ściennych lub w listwie maskującej,
  • połączenie jednostek ze sobą i doprowadzenie zasilania,
  • wykonanie grawitacyjnego odprowadzenia skroplin,
  • kontrolę szczelności instalacji chłodniczej,
  • uruchomienie urządzenia i sprawdzenie poprawności działania,
  • uzupełnienie ubytków oraz przeprowadzenie prac wykończeniowych na ścianach.
 6. Przeszkolenie klienta w zakresie obsługi klimatyzacji za pomocą pilota lub sterownika zainstalowanego na stałe na ścianie.
 7. Poinformowanie klienta o warunkach gwarancji oraz serwisu klimatyzacji.

Kiedy najlepiej zlecić montaż klimatyzatora?

Klimatyzację w dowolnym obiekcie można bez problemu zainstalować w każdym momencie. Najlepiej jednak jak prace montażowe zostaną wykonane:

 • w domu, biurowcu lub w innych obiektach na etapie realizacji prac budowlanych lub remontowych
 • w mieszkaniu w stanie deweloperskim lub przed wykonaniem remontu mieszkania

Możliwość ułożenia instalacji freonowej i elektrycznej podczas prac adaptacyjnych pozwala na zachowanie większej estetyki, bowiem wszystkie niezbędne instalacje znajdują się w ścianach. Przed tynkowaniem czy szpachlowaniem warto wykonać zdjęcia aby przypadkowo np. podczas wiercenia nie uszkodzić ukrytych w ścianie instalacji.

Montaż klimatyzacji podczas prac wykończeniowych czy remontowanych ma jeszcze jedną zaletę. W takim przypadku nie ma potrzeby instalacji listw maskujących na ścianach, które pomimo że są standardowo używane, to jednak mogą wpływać na estetykę pomieszczeń. Sytuacja taka jest często spotykana w przypadku montażu klimatyzacji w użytkowanych domach czy mieszkaniach. Ale również w tym wypadku doświadczenie montażystów może spowodować, że instalacje mogą zostać tak poprowadzone aby do minimum zredukować widoczność listw maskujących.

Montaż klimatyzacji Warszawa

Montaż klimatyzacji wszystkich rodzajów w Warszawie i okolicach

W jakich obiektach wykonujemy montaż klimatyzacji?

Firma Klimador zajmuje się profesjonalną instalacją systemów klimatyzacji niemal we wszystkich obiektach mieszkalnych, biurowych oraz placówkach użyteczności publicznej. Dominującą rolę w naszej działalności obejmuje:

 1. Montaż klimatyzacji w domu

  W ostatnich latach stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób planujących budowę nowego domu, już na etapie projektowania decyduje się na montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym. Takie rozwiązanie posiada następujące zalety:

  • umożliwia prostą instalację dowolnego rodzaju klimatyzacji we wcześniej zaprojektowanych i specjalnie do tego przeznaczanych miejscach
  • powoduje obniżenie wydatków składających się na montaż klimatyzacji domowej
  • nieznacznie wpływa wzrost kosztów całej inwestycji jaką jest budowa i wyposażenie domu.
   Więcej informacji o klimatyzacji domowej znajdziesz w naszym innym artykule: Klimatyzacja do domu. Jaką wybrać?
 2. Montaż klimatyzacji w mieszkaniu

  Stan deweloperski mieszkania powoduje, że instalacja całego systemu będzie trochę tańsza, niż w przypadku, gdy taką samą inwestycję przeprowadza się w użytkowanym mieszkaniu. Widok jednostki zewnętrznej klimatyzatora na elewacji budynku coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. W tym przypadku najszczęśniejszej spotykanym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatora typu split. Ten temat dokładnie opisaliśmy w artykule klimatyzacja do mieszkania.

 3. Montaż klimatyzacji w bloku

  Z technicznego punktu widzenia, montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku nie stanowi żadnego problemu. W tym przypadku zazwyczaj stosuje się montaż klimatyzatora na balkonie lub elewacji budynku (jednostka zewnętrzna). Z kolei jednostkę wewnętrzną instaluje się w bliskiej odległości, tak aby listwa maskująca w której znajduje się instalacja freonowa i elektryczna była jak najmniej widoczna. Więcej informacji na ten temat znajduje w naszym artykule http://www.klimador.com.pl/klimatyzacja-w-bloku-warszawa-i-okolice/

 4. Montaż klimatyzacji w biurze

  Klimatyzacja w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych od lat jest standardowym wyposażeniem, które montowane jest wraz z jego budową. Jednak w wielu budynkach zarówno starszych, jak i tych wybudowanych niedawno nadal brakuje takiej instalacji. Dlatego montaż klimatyzacji biurowej już od dłuższego czasu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wpływa ona zdecydowanie na komfort pracy, który niejednokrotnie przekłada się na wzrost wydajności pracy.

 5. Montaż klimatyzacji w serwerowni

Z uwagi na znaczną ilość wydzielanego ciepła przez serwery i sprzęt towarzyszący, montaż klimatyzatora w serwerowni jest niezbędnym warunkiem wpływającym na prawidłowe działanie znajdujących się tam często bardzo drogich urządzeń. Kluczowym zadaniem jest w takim pomieszczeniu zainstalowanie niezawodnej instalacji przygotowanej do pracy naprzemiennej (tzw. system redundantny), dającej gwarancję ciągłej pracy.

Z kolei montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora wykonujemy w zależności od rodzaju obiektu w miejscu najbardziej do tego odpowiednim. W większości zleceń obejmuje on:

 1. Montaż klimatyzacji na balkonie

  W tym przypadku urządzenie instalowane jest na podłodze balkonu lub na ścianie. Jest to najłatwiejszy sposób montażu jednostki zewnętrznej.

 2. Montaż klimatyzacji na elewacji budynku

  Wykonywany jest przeważnie wtedy, kiedy nie ma możliwości zainstalowania jednostki zewnętrznej klimatyzatora na balkonie.

 3. Montaż klimatyzacji na dachu

  W przypadku własnego domu jednorodzinnego i nadającego się do tego dachu jest to bardzo dobre rozwiązanie. W przypadku zabudowy wielorodzinnej wymagane jest uzyskanie odpowiedniej zgody spółdzielni lub zarządcy budynku.

Klimatyzacja montaż Warszawa

Montaż klimatyzatora przez uprawnionych instalatorów to gwarancja jakości oraz niezawodności pracy urządzenia

Samodzielny montaż klimatyzacji – czy warto?

Zadanie takie może wydawać się kuszące szczególnie w przypadku, gdy chodzi o montaż klimatyzatora split. To najprostsze urządzenie, składa się bowiem tylko z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej oraz łączących ich przewodów. Podejmując się tego zadania należy mieć jednak na uwadze, że samodzielny montaż klimatyzatora w domu czy mieszkaniu skutkuje utratą gwarancji w przypadku jego awarii. Wymaga również posiadania odpowiednich narzędzi, których zakup tylko do wykonania jednej instalacji może wydawać się nieopłacalny. Więcej informacji na ten temat jest opisaliśmy w osobnym artykule http://www.klimador.com.pl/samodzielny-montaz-klimatyzacji/

Montaż przez Autoryzowanego Instalatora Klimatyzacji

Instalacja systemu klimatyzacji przez przeszkolonych do tego celu monterów daje pewność, że cały system:

 1. zamontowany będzie w sposób prawidłowy

 2. gwarantuje poprawną i niezawodną pracę urządzenia przez dług czas

 3. objęty jest gwarancją, co w przypadku awarii spowoduje bezpłatną naprawę urządzenia i wymianę uszkodzonych części

Montaż klimatyzacji cena

Jeżeli chodzi o montaż klimatyzacji cena odgrywa bardzo istotną rolę. Zawsze spotykamy się z pytaniem „ile kosztuje montaż klimatyzacji?” Na to standardowe pytanie staraliśmy się już po części odpowiedzieć w tym artykule. Podejmując jednak ten temat dalej należy dodać, że cena montażu klimatyzacji uzależniona jest także od innych czynników np.

 1. rodzaj instalowanej klimatyzacji

 2. ilość pomieszczeń przeznaczonych do klimatyzowania

 3. wielkość budynku w którym zostanie zamontowana

Czynników tych można wymienić znacznie więcej. Dlatego w tym przypadku bardzo wiele zależy od doświadczenia i profesjonalizmu firmy oferującej montaż klimatyzatorów. Warto również mieć na uwadze jak daleko znajduje się siedziba takiej firmy, bowiem dojazdy ekipy montującej, to też wydatek.

Obszarem działania firmy Klimador jest głównie stolica i okolice. W przypadku montażu klimatyzacji w Warszawie cena naszych usług jest bardzo konkurencyjna, co przekłada się na ilość zadowolonych klientów. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu tani montaż klimatyzacji.

Klimador – montaż klimatyzacji Warszawa i okolice. Zadzwoń, tel. 509 598 408

Montaż Klimatyzacji
5 (100%) 5 votes