Klimatyzacja w bloku

Klimatyzacja w bloku

Klimatyzator do mieszkania w bloku

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku

Letnie upały dokuczają nie tylko mieszkańcom domów jednorodzinnych czy mieszkań ale także mieszkańcom bloków, zarówno tych budowanych w wielkiej płyty, jak i cegieł. O ile w tych pierwszych dwóch przypadkach klimatyzacja jest już popularnym rozwiązaniem, to klimatyzacja w bloku dopiero od niedawna zaczyna budzić zainteresowanie. Jeżeli interesuje nas taka klimatyzacja Warszawa jest miastem w którym z każdym rokiem staje się ona coraz bardziej popularna, a widok jednostki zewnętrznej na bloku powoli zaczyna się wkomponowywać w nasze otoczenie.

Klimatyzacja do mieszkania w bloku. Od czego zacząć?

Dobrym rozwiązaniem przed rozpoczęciem prac montażowych jest uzyskanie zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Klimatyzacja w bloku stwarza konieczność ingerencji w ściany. Dlatego warto wcześniej zorientować się jaką drogę formalną zarządca budynku stosuje w tym przypadku. O ile z montażem jednostki wewnętrznej klimatyzacji (tzw. parownika) i zewnętrznej (tzw. skraplacza) nie ma problemu, to warto pamiętać, że praca jednostki zewnętrznej może być uciążliwa dla sąsiadów, gdyż powoduje hałas, szczególnie nocą. Dlatego uregulowanie kwestii formalnych zabezpieczy nas przed koniecznością demontażu urządzenia.

Klimatyzator do mieszkania w bloku. Techniczne wymagania

Klimatyzacja w bloku z technicznego punktu widzenia jest jak najbardziej możliwa do realizacji. Montaż tego urządzenia nie różni się znacznie od montażu w domku jednorodzinnym. Jednostkę zewnętrzną zwykle montuje się zgodnie z zaleceniami spółdzielni mieszkaniowej czy zarządcy budynku. Montaż na dachu zwykle nie jest dopuszczalny, dlatego tak często klimatyzacja w bloku montowana jest na balkonie, zarówno na ścinie jak i na podłodze.

Jaka klimatyzacja do mieszkania w bloku?

Klimatyzacja do mieszkania w bloku systematycznie zdobywa kolejnych zwolenników. W tym przypadku możliwe jest zastosowanie tutaj dwóch typów klimatyzatorów:

  1. klimatyzacja przenośna – jest znacznie tańsza i stosowana jest do chłodzenia niewielkich pomieszczeń w których nie ma możliwości montażu klimatyzacji stałej. Zwykle jest bardziej hałaśliwa. W przypadku klimatyzacji w bloku jest stosowana, gdy nie mamy zgody na montaż klimatyzacji stałej.
  2. klimatyzacja stała – jest droższa, ale za to o wiele bardziej wydajna i daje możliwość chłodzenia wielu pomieszczeń. Ten rodzaj klimatyzacji umożliwia zastosowanie dwóch rodzajów rozwiązań w zależności od indywidualnych potrzeb klienta:
  • klimatyzacja split – to klimatyzacja do małego mieszkania lub chłodzenia jednego pomieszczenia. Jest to również najpopularniejszy klimatyzator do bloku. Tutaj przeczytasz więcej o klimatyzacji split.
  • klimatyzacja multi split – jest stosowania w przypadku niezależnego chłodzenia większej ilości pomieszczeń. Kliknij w link i dowiedz się czym jest klimatyzacja multisplit.
klimatyzacja do mieszkania w bloku

Klimatyzacja w bloku mieszkalnym

Jaki klimatyzator do boku?

Po ustaleniu rodzaju klimatyzatora oraz uzyskaniu odpowiednich pozwoleń przystępujemy do wyboru urządzenia o odpowiedniej mocy i wydajności. W tym przypadku lepiej zlecić to zadanie firmie zajmującej się doborem urządzeń i ich profesjonalnym montażem. Klimatyzacja w bloku mieszkalnym wymaga ingerencji w ściany budynku, dlatego warto tutaj zwrócić uwagę na estetykę prowadzonych prac.

Klimatyzator w bloku – serwis i czyszczenie

Każdy klimatyzator wymaga systematycznego czyszczenia i kontroli. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zapachów wydobywających z urządzenia. Regularny serwis klimatyzacji w bloku pozwala także utrzymywać całe urządzenie w odpowiednim sranie technicznym umożliwiającym jego niezawodną pracę przez wiele lat.

Nasza firma zapewnia kompleksową usługę począwszy od doradztwa, poprzez montaż urządzenia i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dlatego zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi konsultantami.

Klimatyzacja do mieszkania w bloku, Warszawa i okolice

Nasza firma jest w stanie zainstalować każdy klimatyzator do bloku. Głównym obszarem naszych działań jest Warszawa i okolice, tj. Wołomin, Kobyłka i Zielonka. W osobnym artykule opisaliśmy szerzej jak wygląda montaż klimatyzacji. Zapraszamy do współpracy.

Klimador – klimatyzacja w bloku, montaż i serwis. Zadzwoń, tel.  509 598 408

Klimatyzacja w bloku
4.6 (92%) 10 votes