Klimatyzator kasetonowy

klimatyzator kasetonowy Warszawa

Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzatory kasetonowe – wygoda i estetyka

Klimatyzatory kasetonowe instaluje się w pomieszczeniach, w których występują sufity podwieszane. To właśnie w przestrzeni pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym ukryta jest instalacja chłodnicza i większa część klimatyzatora. Takie rozwiązanie powoduje, że na suficie podwieszanym widoczna jest tylko estetyczna kratka panelu nawiewnego. Dzięki tym zaletom klimatyzację kasetonową bardzo często instaluje się w pomieszczeniach biurowych, hotelach, salach konferencyjnych, sklepach i restauracjach, a także w dużych domach mieszkalnych.

Klimatyzacja kasetonowa – rodzaje

Istnieje bardzo wiele rodzajów klimatyzatorów kasetonowych, które różnią się od siebie pod względem odmian zastosowanego nawiewu. Ze względu na indywidualne potrzeby użytkowników, można wybierać pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w nawiew jedno-, dwu- lub czterostronny. Dodatkowa funkcja automatycznego wachlowania oraz rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu sprawia, że klimatyzatory sufitowe kasetonowe są niezwykle funkcjonalne. Tego typu system często wzbogaca się poprzez instalację dodatkowych kanałów nawiewnych, dzięki którym wypuszczane powietrze rozprowadza się równomiernie po całym pomieszczeniu.
Moc chłodnicza tych urządzeń może wynosić od 2,5 do nawet 18 kW. Jednak najczęściej instalowany jest klimatyzator kanałowy o mocy 5 kw i 7 kw.

Klimatyzator kasetonowy slim czy kompakt?

Aktualnie na rynku dostępne są dwa rodzaje tych klimatyzatorów:

 • klimatyzator kasetonowy SLIM, który charakteryzuje się mniejszą wysokością i pozwala na montaż w stosunkowo niewielkich przestrzeniach
 • klimatyzator kasetonowy KOMPAKT, który montuje się w otworach o średnicy mniejszej niż w wersji standardowej (max. 80 cm.)

Klimatyzacja kasetonowa – zalety

Ten rodzaj klimatyzacji posiada wiele zalet z których najważniejsze obejmują:

 1. Skuteczne chłodzenie wielu pomieszczeń
 2. Większy komfort termiczny w klimatyzowanym pomieszczeniu dzięki rozbudowanemu nawiewowi powietrza z nawet czterech odrębnych kanałów
 3. Wygodne i pełne zdalne sterowanie urządzenia za pomocą pilota
 4. Możliwość chłodzenia i ogrzewania powietrza w celu dostosowania do temperatury do otoczenia
 5. Oszczędności w poborze energii dzięki zastosowaniu programowania czasowego
 6. Oczyszczanie powietrza z wszelkich zanieczyszczeń dzięki wbudowanym filtrom

Klimatyzator kasetonowy Lg, Samsung, Mitsubishi, Fujitsu, Kaisai, Gree, Daikin, Toshiba

Wymienione marki klimatyzatorów należą do wiodących globalnych producentów tych urządzeń, które także w naszym kraju znajdują swoich nabywców. Jednak do najchętniej wybieranych w Polsce producentów zaliczają się klimatyzatory kasetonowe LG, Samsung, Fujitsu. Instrukcja obsługi tych urządzeń znajduje w każdym klimatyzatorze i sprowadza się do jego sterowania za pomocą pilota.

Wszystkie obecnie produkowane klimatyzatory charakteryzują się bardzo wysoką jakością pracy, są to urządzenia wysokiej niezawodności i nie sprawiają problemów z obsługą.

Klimatyzator sufitowy kasetonowy – montaż i serwis

Montaż klimatyzacji kasetonowej podobnie jak i innych rodzajów klimatyzacji należy powierzyć firmie posiadającej odpowiednie doświadczenie z tym zakresie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że:

 • klimatyzacja działa w sposób poprawny,
 • nie wystąpią problemy w pracy urządzenia spowodowane niewłaściwym montaże,
 • urządzenie i usługa objęta są gwarancją.

Firma Klimador zapewnia kompleksową usługę począwszy od zaproponowania klientowi rodzaju klimatyzacji, która najlepiej spełni jego oczekiwania, poprzez zaprojektowanie całej instalacji oraz jej montaż, a następnie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Właściwie i systematycznie serwisowana instalacja będzie działać niezawodnie przez wiele lat i zapewniać komfort termiczny we wszystkich pomieszczeniach.

Więcej informacji na temat montażu i serwisu klimatyzacji znajduje się w naszych artykułach:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą produktów oraz do kontaktu z naszymi konsultantami.

Klimador – klimatyzatory kasetonowe – montaż, serwis, zadzwoń tel. 509 598 408

Klimatyzatory Kasetonowe
5 (100%) 4 votes