Serwis Klimatyzacji Warszawa i okolice

Dlaczego ważny jest serwis klimatyzacji?

Właściwie działająca klimatyzacja zapewnia optymalną wilgotność i wymaganą temperaturę w klimatyzowanych pomieszczeniach. W efekcie poprawia się komfort pracy i życia, szczególnie w gorące dni. Klimatyzacja, podobnie jak inne urządzenia techniczne (np. auto, kocioł gazowy) wymaga odpowiedniej opieki. Aby przez długie lata działała niezawodnie i służyła jak najdłużej potrzebny stały serwis klimatyzacji. Systematycznie przeprowadzany serwis gwarantuje długą i sprawną pracę urządzenia oraz zapobiega gromadzeniu się, rozwojowi w jej wnętrzu różnych drobnoustrojów grzybów i bakterii. Ich rozprzestrzenianie negatywnie wpływa nie tylko na komfort ale i na zdrowie osób przebywających w takich pomieszczeniach.

Serwis klimatyzacji lepiej zlecić fachowcom

Najwygodniejszym sposobem serwisu klimatyzacji jest jej zlecenie profesjonalnej firmie. Korzyści związane z serwisem klimatyzacji przez doświadczone podmioty sprowadzają się do:

 1. Pewności, że serwis klimatyzatora lub całego systemu klimatyzacji zostanie wykonany w sposób prawidłowy
 2. Braku konieczności osobistego zakupu części zamiennych i specjalistycznych, często drogich środków bakteriobójczych i czyszczących, które są niezbędne do właściwego wykonania prac serwisowych
 3. Ograniczenie do minimum osobistego zaangażowania. Wystarczy, że zleceniodawca wskaże serwisantom jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną klimatyzatora, a fachowcy kompleksowo wykonają serwis klimatyzacji.

 

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Warto wiedzieć, że dobry serwis klimatyzacji to w wielu przypadkach, nie tylko czyszczenie i odgrzybiane klimatyzatora. Serwis uzależniony jest od rodzaju zastosowanych rozwiązań. Na zakres usług serwisowych składa się także:

 • naprawa, czyszczenie klimatyzatorów i układów klimatyzacji
 • naprawa układów chłodniczych oraz skomplikowanych instalacji wody lodowej
 • stała obsługa serwisowa klimatyzatorów
 • przegląd okresowy klimatyzatorów, systemów klimatyzacji i urządzeń chłodniczych
 • naprawa agregatów wody lodowej
 • doradztwo techniczne
 • naprawa szaf klimatyzacyjnych, klimatyzatorów Split, systemów VRV (VRF)
 • retrofit układów pracujących na czynniki nieekologiczne
 • naprawa sprężarkowych układów freonowych.

 

Kiedy należy zlecić serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzatora powinien być przeprowadzany dwa razy w roku. Pierwszy przed rozpoczęciem sezonu – najlepiej w kwietniu, a drugi zaraz po jego zakończeniu czyli we wrześniu. Daje to gwarancję, że klimatyzator będzie pracował poprawnie. Dzięki temu dostarczane powietrze pozbawione będzie nieprzyjemnego zapachu, a w klimatyzowanych pomieszczeniach nie będzie dochodzić do rozprzestrzeniania się niekorzystnych dla zdrowia drobnoustrojów.

W jakich obiektach wykonujemy serwis klimatyzacji?

Firma Klimador oferuje kompleksową realizację usług na którą składa się serwis klimatyzacji: domowej, w mieszkaniu, w bloku, biurowej, przemysłowej czy w serwerowni.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej branży. Serwisowanie klimatyzacji i urządzeń chłodniczych stanowi wiodący obszar naszej działalności. Warto wiedzieć, że poprawnie przeprowadzony serwis klimatyzacji czy chłodniczy w sposób kluczowy wpływają na bezawaryjną pracę tych urządzeń. Wydłużają także ich żywotność.

Jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość usług serwisowych klimatyzatorów oraz całych systemów zarówno klimatyzacji jak i chłodniczych. W tym celu zatrudniamy wykwalifikowanych inżynierów i doświadczonych techników. Ich kompetencje udokumentowane są odpowiednimi certyfikatami. Ponadto, podczas pracy wykorzystujemy wyłącznie specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Dlatego wszelkie nieprawidłowości, czy usterki  szybko i właściwie zdiagnozujemy, a następnie usuwamy.

Z doświadczenia wiemy, że problemy techniczne wynikają czasem z niewłaściwego użytkowania urządzenia. Dlatego podczas serwisu czy przeglądu informujemy klienta o dobrych praktykach obsługi, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych napraw.

Zapewniamy gwarancję rzetelności i solidności wykonywanych usług naprawczych i serwisowych. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie dotrzeć do Państwa. Dzięki temu możemy szybko zdiagnozować i niezwłocznie usunąć usterkę w zainstalowanym klimatyzatorze czy urządzeniu chłodniczym.

 

Marki serwisowanych klimatyzatorów

Firma Klimador zapewnia naprawy i serwis klimatyzatorów niemal wszystkich popularnych marek. Wśród nich najbardziej dominuje serwis klimatyzacji Lg, Samsung, Gree, Daikin, Fujitsu i Mitsubishi.

Klimador – montaż, serwis klimatyzatorów, Warszawa i okolice.
Zadzwoń tel. 509 598 408

Serwis Klimatyzacji
5 (100%) 9 votes