Klimatyzator Split

Klimatyzator Split Warszawa

Klimatyzator typu Split

Split, klimatyzator na miarę Twoich potrzeb

Klimatyzator typu split stanowi najpopularniejszą grupę klimatyzatorów. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania oraz łatwości w montażu. Klimatyzator ścienny split jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń w których istotny jest estetyczny wygląd oraz łatwość obsługi. Użytkownicy doceniają również fakt, że urządzenie to charakteryzuje się niskim hałasem podczas pracy. Dlatego cichy klimatyzator split tak chętnie instaluje się w Polsce w pomieszczeniach w których wymagana jest niski poziom emisji hałasu.

Klimatyzator stacjonarny split, gdzie najczęściej można je spotkać?

Wszystkie zalety tego rodzaju urządzenia powodują, że klimatyzator stacjonarny typu split zwykle wykorzystuje się w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, a także w sklepach i obiektach gastronomicznych. Klimatyzacja domowa split posiada jeszcze jedną ważną cechę, jest bardzo prosta w codziennym użytkowaniu, bowiem w skład zestawu wchodzi pilot, za pomocą którego możemy włączyć lub wyłączyć urządzenie oraz regulować wysokość temperatury bez konieczności podnoszenia się z łóżka czy fotela. Klienci zwracają również uwagę na to, że klimatyzator domowy split posiada dodatkowo funkcję grzewczą, która umożliwia dogrzewanie klimatyzowanych pomieszczeń także w sezonie zimowym.

Klimatyzacja do domu split cechuje się ponadto dużą niezawodnością, niską awaryjnością, a także łatwym serwisowaniem. Na uwagę zasługują też niewielkie rozmiary tego urządzenia, które pomimo małych gabarytów posiada odpowiednią moc i w upalne dni wyraźnie zwiększa komfort przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są klimatyzatory split o mocy chłodniczej od 2,5 do 9 kW. Wybrane modele posiadają dodatkowo funkcję automatycznego restartu po zaniku napięcia. To m.in. dlatego tak często w Polsce wybiera się klimatyzator split do mieszkania.

Jaki klimatyzator split?

Na runku klimatyzator ścienny tupu split posiada szeroką gamę porównywalnych przedstawicieli. Dlatego jakiej firmy wybrać klimatyzator typu split jest dość trudne. Aktualnie do najpopularniejszych marek zalicza się klimatyzator split Lg i Samsung. Często spotyka się też urządzenia firm Daikin czy Gree. Na rynku wspomniane modele można można spotkać modele tego typu urządzeń o mocy chłodniczej od 2,5 do 9 kW.

A może klimatyzator przenośny ?

Warto wspomnieć, że oprócz klimatyzatorów split na stałe zamontowanych na ścianie, dostępne są też urządzenia przenośne. Klimatyzator split przenośny zazwyczaj wykorzystuje się w dwóch przypadkach:

  1. kiedy nie mamy możliwości zamontowana klimatyzatora na ścianie
  2. gdy chcemy na inwestycję przeznaczyć mniejszą sumę funduszy.

W przypadku, kiedy interesuje nas klimatyzator split cena odgrywa ważną rolę. Warto wiedzieć, że przenośny klimatyzator split jest urządzeniem o mniejszej mocy, które nadaje się do użytkowania w niewielkich pomieszczeniach. Natomiast klimatyzator zamontowany na stałe jest droższy, ale zapewnia skuteczne chłodzenie większych pomieszczeń.

Montaż klimatyzacji split

Taki klimatyzator charakteryzuje się zdecydowanie najłatwiejszym montażem wśród wszystkich rodzajów takich urządzeń. Jednak samodzielny montaż klimatyzacji split nie jest wskazany. Tutaj przeczytasz dlaczego nie warto samemu montować klimatyzacji. Instalacja takiego urządzenia powinna być zlecona firmie specjalizującej się w tego typu usługach. Wówczas będziemy mieli pewność, że cały system będzie działał w sposób poprawny i nie ulegnie awarii.

Serwis klimatyzacji split

Bieżące przeglądy urządzeń powinny być wykonywane przez firmę mającą doświadczenie w tej dziedzinie. Każdy klimatyzator powinien być serwisowany dwa razy w roku. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat prawidłowego serwisu klimatyzacji. W razie jakichkolwiek pytań związanych z dostępnymi w naszej bogatej ofercie klimatyzatorami ściennymi, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem.

Klimador – klimatyzatory split Warszawa i okolice, montaż serwis. Zadzwoń, tel. 509-598-408

Klimatyzator Split
3.7 (73.85%) 13 votes