Klimatyzatory z pompą ciepła

Klimatyzator z pompą ciepła

Klimatyzator z pompą ciepła Warszawa

Klimatyzacja z pompą ciepła Warszawa

W dzisiejszych czasach klimatyzatory nie służą jedynie jako urządzenie chłodnicze, choć nadal głównie z tym aspektem pracy są kojarzone. Duża część ze stosowanych dziś urządzeń obejmuje możliwość połączenia z pompą ciepła. Dzięki temu urządzenia te z powodzeniem mogą także służyć jako niezawodne i oszczędne źródło ogrzewania. Przy takim zastosowaniu, używany w klimatyzatorach obieg ciepła jest odwrócony.

Klimatyzatory z pompą ciepła – źródło ogrzewania

Dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach właściwości termodynamicznych, przy użyciu niewielkiej ilości prądu można wytworzyć bardzo duże ilości ciepła. Stosunek pomiędzy energią uzyskaną a włożoną waha się pomiędzy 3 a 5 i zależy od rodzaju oraz klasy klimatyzatora. Wskaźnik ten fachowo oznacza się jako COP. Oznacza to, że klimatyzator zużywając 1 kW dostarcza od 3 do 5 kW energii cieplnej. Porównując te wyniki do osiągów zwykłych grzejników elektrycznych okazuje się, że zastosowanie klimatyzacji z pompą ciepła generuje nam wymierne oszczędności. Dzieje się tak dlatego, bowiem grzejniki do wytworzenia określonej ilości energii cieplnej potrzebują niemal takiej samej wartości energii włożonej,

Klimatyzator z pompą ciepła cena ogrzewania

Jeżeli ktoś nie ma innej możliwości ocieplania budynku niż energia elektryczna, powinien wiedzieć, że zastosowanie tego rozwiązania jako źródła ciepła, dzięki zmniejszeniu zużycia energii, w znaczący sposób może wpłynąć na stan domowych finansów.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że poszczególne modele klimatyzatorów mają określone minimalne wartości, poniżej których niemożliwe jest używanie ich jako źródeł ciepła. W zależności od zastosowanego czynnika roboczego oraz rozwiązań konstrukcyjnych, wartość ta waha się pomiędzy 0oC a -25oC. W słabszych klimatyzatorach możliwe jest zamontowanie specjalnego modułu, dzięki któremu będzie on w stanie pracować przez cały rok.

Klimatyzatory z pompą ciepła są idealnym rozwiązaniem w budynkach, w których nie istnieje możliwość zainstalowania żadnego systemu nisko kosztowego (np. systemu gazowego) albo zamontowanie takiego systemu wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.

Klimador – klimatyzatory z pompą ciepła, montaż i serwis Warszawa i okolice, tel. 509 598 408

Klimatyzatory z pompą ciepła
5 (100%) 5 votes

Comments are now closed for this article.