Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja w mieszkaniu

Widok klimatyzatorów zainstalowanych na elewacji budynków wielorodzinnych z roku na rok staję się coraz powszechniejszy. Z uwagi na nagrzewające się wnętrza w czasie upalnych letnich dni, klimatyzacja do mieszkania skutecznie rozwiązuje ten problem. Dzięki niej możemy szybko obniżyć temperaturę i cieszyć komfortem przebywania w chłodnym pomieszczeniu.

Jaka klimatyzacja do mieszkania?

W przypadku budynków wielorodzinnych klimatyzatory do mieszkania, które można w całkiem prosty sposób zainstalować sprowadzają się głównie do dwóch popularnych typów:

  1. klimatyzator split

    to prosty klimatyzator, którego zadaniem jest zapewnienie optymalnej temperatury w wybranym pomieszczeniu, np. pokoju czy salonie. Składa się on z dwóch elementów tj. jednostki zewnętrznej i wewnętrznej połączonych ze sobą instalacją chłodzącą i elektryczną. Szerzej ten temat opisaliśmy w naszym artykule: klimatyzator split

  2. klimatyzator multisplit

    to bardziej złożony rodzaj klimatyzacji, którego zadaniem jest schłodzenie dwóch lub większej ilości pomieszczeń. Składa się on z jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych, dzięki którym możemy utrzymać pożądaną temperaturę w całym mieszkaniu. Jest to bardzo dobra klimatyzacja do mieszkania o której więcej można się dowiedzieć w naszym artykule: klimatyzatory multisplit.

Podsumowując zastosowanie wspomnianych urządzeń, należy mieć na uwadze, że splity zazwyczaj montujemy gdy interesuje nas klimatyzacja do małego mieszkania np. kawalerki lub do chłodzenia jednego pokoju. Z kolei bardziej rozbudowane multisplity stosujemy do zapewnienia optymalnej temperatury w kilku pomieszczeniach.

Klimatyzatory do mieszkania, czy tylko chłodzą?

Jeżeli decydujemy się na montaż takiego systemu jak klimatyzacja mieszkanie nasze zyskuje wiele więcej. Klimatyzacja pozwala także na ogrzewanie pomieszczenia, a wybrane modele mają możliwość jonizowania powietrza dzięki wytwarzaniu jonów ujemnych tlenu. Ponadto urządzenia te dzięki wyposażeniu w różnego rodzaju filtry skutecznie oczyszczają domowe powietrze. Nie można także zapomnieć o tym, że klimatyzacja w mieszkaniu umożliwia regulację wilgotności powietrza. Właściwości te powodują, że klimatyzatory pokojowe zwiększają komfort życia alergikom oraz osobom z chorobami układu oddechowego, np. astma.

Instalacja klimatyzatora w mieszkaniu

Montaż klimatyzatorów split i multisplit z uwagi na ich mało skomplikowaną budowę jest stosunkowo łatwym zadaniem. Pomimo tego, nie warto samodzielnie zakładać tego typu urządzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zlecenie tej czynności firmie specjalizującej się w instalacji klimatyzatorów. Szczegółowe informacje na ten temat opisane zostały w naszym artykule montaż klimatyzacji.

Klimador – klimatyzacja do mieszkania, Warszawa i okolice. Zadzwoń tel. 509 598 408

Klimatyzacja do mieszkania
3.4 (68.57%) 7 votes