Klimatyzacja domowa

Jak ważna dla każdego człowieka jest odpowiednia atmosfera w jego własnym domu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dom z definicji powinien być naszą ostoją spokoju, miejscem, w którym możemy bez przeszkód odpoczywać i regenerować siły. Pozwoli nam na to klimatyzacja domowa, dzięki której zadbamy o właściwą temperaturę oraz wilgotność powietrza w domowych pomieszczeniach.

Klimatyzatory domowe. Które wybrać?

Często zadawane pytanie – jaka klimatyzacja do domu? – już nie jednej osobie spędziła sen z powiek. Wiele stron internetowych dość szczegółowo opisuje czym kierować się przy zakupie klimatyzatora, tak aby klimatyzacja w domu spełniała nasze oczekiwania. Możliwości wyboru domowego systemu klimatyzacji mamy bardzo wiele. Wszystko zależy od warunków jakimi dysponujemy.

  1. W przypadku niewielkich pomieszczeń najczęściej stosowane są klimatyzatory naścienne split. Są to klimatyzatory domowe, które nie wymagają dużo wolnego miejsca. Wystarczy jedynie kawałek prostej ściany oraz miejsce na instalacje agregatora.
  2. Inną możliwością jest założenie systemu przypodłogowo-podstropowego, który pozwala na montaż klimatyzatora na ścianie, ustawienie na podłodze lub umieszczenie we wnęce podokiennej.
  3. Jeżeli posiadamy duży dom, to warto jest się zastanowić nad zastosowaniem klimatyzatorów kasetonowych jedno lub czerostronnych. Taka klimatyzacja do domu montowana jest w sufitach.
  4. Nieużytkowane poddasze daje z kolei możliwość instalacji w nim klimatyzacji kanałowej, która będzie rozprowadzała powietrze do poszczególnych pomieszczeń.
Klimatyzacja do domu Warszawa

Montaż klimatyzatorów domowych

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym. Postaw na doradztwo

Jednak bez względu na to jakie klimatyzacje domowe nas interesują, zawsze ten temat dobrze jest skonsultować z firmą specjalizującą się w montażu całych systemów klimatyzacji. Klimatyzatory domowe, które pomimo, że jest dość prostymi urządzeniami wymagają jednak przy montażu odpowiedniej wiedzy popartej doświadczeniem.

Szczególnie klimatyzacja domu jednorodzinnego wymaga dłuższych przemyśleń. Chodzi tutaj głównie o to, aby w zaplanowanym na ten cel budżecie zastosować rozwiązania, dzięki którym klimatyzator w domu po zamontowaniu spełni nasze oczekiwania. Kluczowym parametrem tutaj jest tzw. moc chłodnicza. Właściwie dobrana moc urządzenia sprawi, że klimatyzacja domowa pozwoli szybko schłodzić pomieszczenie oraz utrzymać odpowiednią temperaturę w upalne dni. Samodzielne projektowanie systemu klimatyzacji bez posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie jest dość ryzykowane.

Dlatego w dokonaniu właściwego wyboru urządzeń pomogą Państwu nasi konsultanci. Ich doświadczenie pozwoli dobrać odpowiednie urządzenia i zaprojektować cały system klimatyzacji. Klimatyzatory do domu, które jeszcze niedawno były synonimem luksusu, dziś stają się rozwiązaniami coraz bardziej powszechnymi. Także cena klimatyzacji domowej sprawa, że z każdym rokiem widoczne jest coraz większe zainteresowanie klimatyzacją domową. Zapraszamy do współpracy.

Klimador – klimatyzatory domowe, montaż, serwis. Zadzwoń, tel. 509 598 408

Klimatyzacja domowa
4.6 (92%) 5 votes