Klimatyzatory dla firm


Jednym z podstawowych elementów wpływających na wydajność pracy osób zatrudnionych w pomieszczeniach biurowych są odpowiednie warunki klimatyczne. Warunki zewnętrzne są bardzo ważne dla każdego człowieka. Odpowiednia wysokość temperatury czy poziom wilgotności powietrza w znaczący sposób wpływają na to co i ile jest w stanie zrobić człowiek w trakcie dnia pracy. Zbyt gorące, zbyt zimne, zbyt wilgotne lub zbyt suche powietrze w biurze, w negatywny sposób wpływa na samopoczucie oraz zdolności intelektualne. Według przeprowadzonych badań, zdolności do pracy zaczynają spadać już wtedy, gdy temperatura otoczenia wzrasta do 22°C, a gdy dochodzi do 26°C – następuje ich gwałtowne załamanie.

Jak widać utrzymanie pod kontrolą temperatury w biurze jest bardzo ważne. Nie mniej ważne jest także utrzymanie właściwej wilgotności powietrza, ponieważ to ona decyduje na jakim poziomie znajduje się temperatura odczuwalna. Kontrolę zagwarantuje nam zainstalowanie w pomieszczeniach biurowych dostosowanego do ich wielkości oraz liczby przebywających w nich pracowników sytemu klimatyzacji.

Najczęściej w pomieszczeniach biurowych instaluje się klimatyzatory kasetonowe. Stanowią one idealne rozwiązanie dla biur w których zamontowane są sufity podwieszane. Ich największą zaletą jest fakt, że montuje się je na suficie, dzięki czemu nie zajmują przestrzeni na ścianach czy podłodze. Wylot powietrza może być skierowany w każdym z czterech kierunków, co pozwala na dokładniejsze czuwanie nad temperaturą oraz poziomem wilgotności w pomieszczeniach.

Jeżeli biuro nie posiada sufitu podwieszanego, można zastosować klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe. Zaletą takich systemów jest uniwersalność montażu. W zależności od ilości wolnego miejsca można je zainstalować przy podłodze lub pod stropem. Ich zaleta jest bardzo duża moc oraz daleki zasięg strumienia powietrza. Innymi systemami klimatyzacji, które można zainstalować w biurach są systemy multisplit, VRV oraz systemy wody lodowej.

Zapraszamy do kontaktu, tel. 509 598 408

Klimatyzatory dla firm
5 (100%) 1 vote