Klimatyzatory Kanałowe


Klimatyzatory kanałowe pozwalają na dostarczanie strumieni powietrza do wielu pomieszczeń. Możliwość zainstalowania systemu w suficie podwieszanym pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu pomieszczeń i tworzenie dowolnych ich aranżacji. Ich wielką zaletą jest to, że nie wymagają do instalacji przestrzeni na ścianach. Można je w dowolny sposób rozbudowywać i rozgałęziać do wielu pomieszczeń. Sterowanie systemem odbywa się za pomocą przytwierdzonego do ściany panelu sterowania.

Klimatyzatory kanałowe najczęściej stosowane są w budynkach o dużej przestrzeni użytkowej, m.in. w hotelach, biurach, galeriach handlowych czy w restauracjach. W tego typu systemach chłodne powietrze dostarczane jest za pośrednictwem sieci kanałów wentylacyjnych do nawiewników lub anemostatów. Wielkie możliwości wiążą się jednak także z wysokim, w porównaniu z innymi rodzajami klimatyzacji, kosztami montażu. Jest to związane z koniecznością wykorzystania przy instalacji szeregu dodatkowych akcesoriów.

Na nadmuchu klimatyzatora trzeba zainstalować puszkę rozprężną do podłączenia poszczególnych nawiewów. W ten sposób nadmuchiwane powietrze rozprowadzane jest pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Na rynku dostępne są klimatyzatory kanałowe o szerokim zakresie mocy chłodzenia. Można wybierać pomiędzy systemami o mocy pomiędzy 3,3 a 17,6 kW.

W razie dodatkowych pytań związanych z możliwościami instalacji systemu lub ze szczegółową ofertą produktową firmy Klimador, zachęcamy do kontaktu.

Klimatyzatory Kanałowe
5 (100%) 2 votes